Blog

Péče o boty

Kaučuková botička

Tato část boty, nevyžaduje žádnou údržbu. Stačí ji udržovat čistou, pomocí vody a kartáče a to jen z důvodu vzhledu. Samotnému kaučuku špína nevadí. Takže ušetřená práce.

Kožená část boty:

Výrobce doporučuje na ošetření krémy, které prodává na svých stránkách. Jedná se o Gold Quality. Jsou to kvalitní krémy s voskovou impregnací.

Já používám na ošetření kožené části boty, vlastní krémy. A to 100% kondicionér, Impregnace kožených bot.

Boty mají velmi kvalitní kůži. Stačí používat pouze impregnaci s kondicionérem v jednom krému. Doslova jej vtlačit do kůže, a to holýma rukama, bez použití tepla z fénu, nebo trouby. Vosk díky tomu zůstane na povrchu kůže a nevnikne hluboko do struktury kůže, kde by ji zalepil, a kolagenní vlákna by se začala trhat, díky tomu, že by byla k sobě voskem slepena a neměla by možnost pohybu.

Frekvence impregnace bot je velmi individuální. Někdy stačí namazat boty 1x za 3 měsíce, někdy na konci každého dne. Záleží na intenzitě chození a vnějších přírodních podmínkách. Signálem pro nanesení impregnace je chvíle, kdy vody začne pronikat do boty přes šití.

Doporučuji jednou za rok, pomocí terpentýnu, zbavit boty vosku, celé je pečlivě umýt v teplé, mýdlové vodě. Nechat vyschnout a ošetřit 100% kondicionérem. Potom nechat 5 - 7 dnů v klidu, aby se oleje rozprostřely rovnoměrně v struktuře kůže. A nanést kondicionér s impregnací.

Díky této péči, mají boty životnost 15 let a více (informace od výrobce, který je sám používá).

Postup mazání boty:

Takto vypadají boty po ošetření impregnací: