ČlánkySdílení informací o všem co mne zajímá, zkusil a ověřil si

20190828 121222

Zdravím.

V roce 2016, jsem si zakoupil boty Meindl Island. Podle recenzí na forech, informací od lidí, kteří je používají, jsem získal dojem, že se jedná o skvělé boty, které mi vydrží dlouhé roky. Nevěděl jsem nic o možném problému. Šetřil jsem si boty na chvíli, až mé staré boty doslouží.

Bohužel byl jsem nemile překvapen. Co že se stalo? Rozpadla se mi podrážka.

Součástí podrážky je použita tlumící pěna, která ihned po výrobě, po určité době, může to být již po 4 létech) degraduje, rozpadne se. Tomuto jevu se odborně říká, hydrolýza-rozpad polyuretanového tlumícího bloku. Stane se to i když budou boty v krabici, dobře uskladněné, nepoužité.

Boty jsem neměl nikdy venku nošené, jen krásně uloženy v krabici, kde čekaly na svou premiéru v terénu. Tak asi pochopíte moje zklamání. Vzhledem k tomu, že účtenka z bot vybledla, je nečitelná,  boty mi ležely doma 3 roky, tak reklamace není možná. Proto jsem se obrátil na značkovou prodejnu Meindlu v Praze, která samozřejmě reklamaci neuznala. Proč taky, když s tím nic nemají společného. Tak jsem napsal Tilaku, který k nám Meindly dováží. Tilak se k problému postavil čelem, nabídl mi opravu za zvýhodněnou cenu. Boty nakonec putovaly do Německa k výrobci bot Mendl. Oprava vypadá skvěle. Takto opravená podrážka, by měla vydržet, podle informací z Tilaku, 10 let. Tak jsem zvědavý a děkuji Tilaku za vstřícnost, krásnou opravu.

20190828 121158

A proč to vše píši? Abych pochválil Tilak? Ne.

Chci jen poukázat na problém s tlumící pěnou v podrážce (hydrolýza-rozpad polyuretanového tlumícího bloku). Tento problém většinou nenastane u nově vyrobené obuvi, kdy se podrážka ošlape dříve, než k degradaci dojde. Problém nastane, když si člověk koupí boty sice nové, ale vyrobené před mnoha lety. V tom případě může k rozpadu podrážky dojít dříve, než vůbec boty obujete.

Proto se obchodníků před koupí dobře ptejte, hledejte informace, především si pohlídejte stáří bot, protože se u nás najdou obchodníci, kteří vám mohou prodat boty, které se válely roky po skladech, budou vám tvrdit (buď z neznalosti, nebo úmyslně), že vám prodávají boty nově vyrobené. Boty jdou samozřejmě opravit – vyměnit podrážku (Tilak - Meindl, RestdayBotaservis), ale vy si to zaplatíte. Pak je potřeba si položit otázku stojí takové boty za to, když nevíte kdy, kde se vám podrážky rozpadnou!! Varuji tímto všechny případné zájemce, aby si ušetřili čas, peníze, především nervy a nedopadli tak, jako já. Po této zkušenosti bych já osobně již tyto boty a jim podobné vyrobené s podrážkami s tlumící pěnou již Nikdy Nekoupil, Nikdy!! Jak se zachováte vy, to je na Vás.

S přáním úspěšného nákupu RŠ.

20190828 121235

 

 

 

Komentáře  
Miloš Kříž
-1 # Boty Meindl - stejný problémMiloš Kříž 2020-02-06 17:31
Stejný problém s pohorkami Meindl za pět tisíc korun mám i já. Podrážka se rozsypala, mám po záruce a tuzemský prodejce mi sdělil, že se jedná o hydrolýzu polyuretanového tlumícího bloku. U Meindla i Vibramu prý je tento jev dobře znám a že prý se nejedná se o výrobní vadu a reklamovat to nejde.
Prý však jsou schopni a "ochotni" boty přepodrazit. A pokud prý mám svršek v pořádku, budu mít prý prakticky nové boty. Cena opravy by byla 1.990,- Kč.

TO ŽE NENÍ VÝROBNÍ VADA ???
To asi museli spadnout z hodně velký vejšky na hlavu. Proč tam ty Vibramy dávají, když se sypou a vědí o tom? Takže vědomě vyrábějí zmetky? Je zákazník někde upozorněn, že se mu boty i bez nošení po několika málo letech rozklíží?

Před botami Meindl jsem měl pohorky Planika a pohorky Aku a s nima žádný problém nebyl.

Takže prostě a jednoduše !!!
Už nikdy Meindl a Vibram,
už nikdy Meindl a Vibram,
už nikdy Meindl a Vibram.

A řekněte to všem kolem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal Tomášek
-1 # Odp.: Potíže s podrážkouMichal Tomášek 2020-03-02 20:41
Meindl je sprostý, handrkuje se o každou korunu a vyrábí zmetky. Hanwag je slušný, uznává reklamace a vyrábí ještě větší zmetky. Vibram klesl na samé dno. I bez hydrolýzy nevydrží víc než obyčejná guma. Kdo nevěří, ať si to vyzkouší sám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
ivano
0 # Odp.: Potíže s podrážkouivano 2021-04-26 13:57
cAhoj,
existuje jen jeden problém ... jak zjistit skutečné datum výroby obuvi? trvalo by to zkratka (DOT), co se týče humatických trestů aut. Děkuju
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky