RecenzeVyzkoušení a ohodnocení zajímavých věcí

unnamed 11

Zdravím přátele.
Michal si koupil celokožené pohorky od Meindlu a to Déčkové celokožené pohorky Meindl Super Perfekt. Dle mého názoru, tyto boty patří k tomu nejlepšímu na světě v kategorii celokožených pohorek....a jsou opravdu krásné.
S Michalem jsem se domluvil, že bude tady zveřejňovat informace, fotky, videa, zkušenosti s těmito krasavicemi. Informace o těchto botech je na internetu opravdu velmi málo a zaslouží si, aby se o nich vědělo mnohem více. Doufám že mnohým informace pomůžou.
No a teď nechám vše na Michalovi.

Listopad 2018.

Co říci o Meindl Super Perfekt – ano jsou těžké, ano jsou velké, ano jsou tvrdé.... a přesto to jsou nejlepší boty, co jsem kdy měl a teď už bych se na GTX boty dobrovolně nevrátil.
Proč vlastně šité boty:
Došel jsem k nim kvůli problému se šířkou bot. Poslední dobou se mi trošku rozjíždí klenba už u tak širokých nohou a tak jsem hledal nové boty protože staré tlačily. Zkoušel jsem všechny dostupné modely na českém trhu i v zahraničí, ale stále to nebylo ono. Boty mě tlačily na šířku.
Asi před půl rokem jsem si uvědomil že to je vlastně kvůli gumové obsázce, která neumožní koženým lepeným botám aby se dostatečně roztáhly do šířky. Další důvod je, že jsem chtěl boty z poctivé kůže což většina současných bod nesplňuje. Většina výrobců dělá boty z nubuku a doplňuje membránou, bohužel membrána v botách dokáže velice rychle odejít a vždy se mi v takových botách pařily nohy.
Kontaktoval jsem proto Tomáše s tím jaké má zkušenosti s šitými botami a zda to je vhodné řešení. Dostal jsem spoustu rad a tipů jaké boty vyzkoušet. Došel jsem až k modelu Meindl Perfekt, který se mi líbil a víceméně mi ze současné nabídky bot nejlépe sedl. Potom následovalo pročítání nějakých recenzí a další konzultace s Tomášem který mi doporučil, pokud mi tyto boty vyhovují dát přednost spíše modelu Super Perfekt, který je co do kopyta stejný, ale je z jiné kůže a trochu jinak provedený. Jelikož Super Perfekty nikde na krámě nebyly následoval nákup z Francie - Německý obchod mi boty bohužel do UK odmítl zaslat.

Parametry:
Váha obou bot ve velikosti 46 je 3150g
Kůže je Švýcarská armádní - zpracovaná tradiční metodou.
Kategorie D
Šití na botách je pěkné a kůže není proseknutá ani na jednom stehu (což třeba u Hanwag Bergell Top bylo).
Přišití svršku k podrážce je provedeno GoodYear šitím a to neobvykle třemi stehy.
Šití na nártu – je to, aby byla ta hrubá kůže ohnutá a bota se dala utáhnout bez nějakého boje s kůží.
Vnitřní jazyk je chycen jen ve špičce za vnitřní konstrukci. A potom suchým zipem za ten vnější, aby to neujíždělo.
Vrchní komín má jen krycí našitou kůži – takže bota bude proti vodě ok do výšky v kotníku.
Uvnitř boty je bohaté polstrování.

Jak mi boty sedí:
Tlak v botě je z boku – není na prsty ale z boku chodidla a není nijak nepříjemný a velmi jemný. Myslím, že to bude ok s tou šířkou – tlak tam sice je ale není nepříjemný, jak je ta bota polstrovaná a mám v ní dvoje silné ponožky. Navíc boty začínám teprve rozcházet, takže by se časem měli lépe natvarovat a ještě trochu povolit. Tady mi Hanwag dával trochu víc místa, ale zároveň mi byl velmi volný v patě kde i po utažení mi pata jezdila o několik centimetrů.

Problémy:
Zatím jediný problém vypadá v utahování bot a v tkaničkách. Kůže je jak z plechu, její tvrdost je úplně jiná než u modelu Perfekt, natož u nubuku, prostě musím hodně zabrat a bojím se, že takto ty tkaničky brzo přetrhnu.
Tkaničky jsou duté, takže proto ve mne vzbuzují pocit, že je přetrhnu, jelikož se natahují, ale v recenzích je chválili, že vydrží dost dlouho. Nicméně jsem koukal na tkaničky na brusle, a takové ty voskované festovní budou super. Ty tkaničky jsou nádherný a pevnější, než sem měl jinde, ale na utáhnutí této boty mi přijdou pořad slabé a hlavně jak mám širokou nohu nezůstává mi dostatečná délka na mašličku, takže nutně potřebuji delší, abych boty zavázal musím dělat mašličku na předposledním oku.
Krom tkaniček se chystám vyměnit vložky, hodlám použít nějaké ortopedické s podporou příčné klenby, tak abych zamezil dalšímu rozjíždění nohy do šířky. Základní vložky jsou docela obyčejné, tady bych čekal že bude použit přeci jenom nějaký lepší model. Boty by to posunulo výrazně dál.
Nicméně to už jsou takové osobní preference a maličkosti které se dají přeci jenom odpustit.

Pocity:
Nějaký lepší popis toho jak se v botech chodí a jak se chovají v terénu bohužel zatím dát nemůžu, protože je zatím jen opatrně rozcházím, ale myslím že během půl roku až roku nějaké zkušenosti budou.
Nicméně první dojmy jsou velmi pozitivní boty jsou sice docela cítit na nohách pro svou váhu ale zároveň dávají pocit stability a jistého kroku. Tím jak jsou polstrované jsou velmi pohodlné a to překvapivě i na asfaltu, kde je rozcházím, což bych od D bot nečekal. Tím že mají kožený vnitřek je ten pocit úplně jiný než u bot, které mají GTX a textilní vnitřek, ponožky se nikde nekrabatí. Nohy se v botech vůbec nezapaří.

Provedení bot se mi velice líbí. Jsou to sice mohutné klasiky nicméně je vidět, že jsou boty na mnoha místech probrané tak, aby neměli zbytečně velký objem a působily lehčím dojmem. Kvalita se mi velmi líbí, když si prohlížím šití nenašel jsem žádný problém jako je prosekaná kůže nebo přerušený steh. Když se podíváte zblízka na kůži uvidíte její strukturu. Také krásně voní. Kovová oka na tkaničky jsou všude pevně uchycena nehýbou se neprotáčí.
Na závěr bych chtěl ještě jednou moc poděkovat Tomášovi za to že se mnou vedl v podstatě půl roku komunikaci o výběru bot. A také bych chtěl zmínit, že mi na boty zaslal zdarma svůj kondicionér abych ho vyzkoušel na těchto botách a za to mu také moc děkuji a jeho přípravky na boty budu rád používat.
Brzy tedy přidám nějaké další fotky po ošetření Tomášovo kondicionérem a později po prvním výletu mimo asfalt.
Já a Meindl Super Perfekt.... myslím že to bude přátelství do konce života.

Pokračující informace prosinec 2018:

unnamed

Kůže v podstatě nezměnila barvu, pouze zadní pruh jiné kůže lehce ztmavnul, ale jak je vidět na fotkách kde je jedna bota ošetřená a druhá ne je to velmi jemné ztmavnutí.
Kůže je i po dvou dávkách kondicionéru který jsem na botách nechal celý den a noc vsakovat než se vsákl, stále tvrdá prakticky stejně. Co však pozoruji je, že je taková vláčnější a hezky promazaná při ohybu takže je vidět, že kondicionér působí.
Nicméně asi to bude chtít mnoho km a mnoho dalších dávek kondicionéru než si dá tahle alpská kráva říct ;)
Upozornění: prosím neaplikujete tento 100% kondicionér tak jak jsem ho aplikoval já, u bot z tenčí nebo nubukové kůže by mohlo dojít ke zničení bot přílišným změknutím kůže, řidtě se prosím doporučením výrobce.

Meindl Super Perfekty se mažou 100% kondicionérem, díky úpravě kůže na botech se krému moc vsakovat nechce. Chce to hold čas...

Komentáře   

Tom
0 # Odp.: Meindl Super PerfektTom 2018-11-27 20:34
Jaký je účel toho prošití svršku podél šněrování nahoru? Nikdo jiný to nedělá, napadá mě snad jen pohodlí. Takto řešený jazyk mám u Dallapé a Treemme a musím říct, že to moc pohodlné při rozcházení není (při utažení prohlubeň tlačí do nártu a při volnějším zavázání zas nedrží bota na noze). Jaká je tloušťka svršku? Nikde na internetu jsem to nedohledal... Millitary swiss leather je dost tajemný údaj sám o sobě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal SP
+1 # Meindl Super PerfektMichal SP 2018-11-27 22:32
Ahoj, dle mne je účel toho prošití jediný - aby se ohla kůže při stahování tkaniček, protože vnitřní jazyk je chycen zevnitř u špičky za vnitřní kůži. Toto prošití tedy pouze pomáhá držet tvar - bez něj by se kůže při stahování ohýbala různě a dělala třeba boule. Na nárt mi to nijak nepříjemně netlačí, ten vnitřní jazyk je velmi masivně polstrovaný. Tloušťka svršku je cca 3 mm a víc. Ano Švýcarská vojenská hovězí kůže zpracovaná tradičními postupy bez chemikálií. Víc se mi zjistit nepovedlo. Kůže je velmi tvrdá oproti modelu Perfekt je to velký rozdíl. Perfekt má ruskou silikonizovanou kůži. Hodně jsem zvažoval jaké z těchto dvou koupit, ale právě pár dostupných recenzí, kde byla kůže na Super Perfekt hodnocena výrazně líp, ta Ruská je měkká a prý proto trpí na okopy, sem si vybral tyhle boty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal k
0 # Odp.: Meindl Super PerfektMichal k 2019-01-25 07:48
Dobrý den, mohl by jste mi dát kontakt na toho pana co vám je objednal a dodal děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal SP
0 # Odp.: Meindl Super PerfektMichal SP 2019-01-27 09:00
Zdravím, boty jsem chtěl původně koupit v německém obchodě
www.sport-redler.de/.../a-5621

Měl jsem nějaké otázky a komunikace s nimi byla skvělá, bohužel do UK mi boty nemohli poslat (do ČR není problém) a tak jsem je nakonec koupil ve francouzkém Snowleader který na boty natočil i prezentaci.
www.snowleader.co.uk/en/super-perfekt-nature.html

Prezentace zde
youtu.be/3ACcLFnbM7Y
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal Lukac
0 # Odp.: Meindl Super PerfektMichal Lukac 2019-02-05 13:32
Zdravim.Mohli by ste mi poradit prosim vas velkost boty.Dzlku nohy mam 283cm.Nemam moznost si ich vyskusat.dakujem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal SP
+1 # Odp.: Meindl Super PerfektMichal SP 2019-02-07 16:35
Ahoj to bych doporučil EU 46 - mám prakticky stejnou délku nohy. Pokud tedy počítáte se systémem dvou ponožek, jako nosím já. Bez dvou ponožek by to byla 45.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Michal Lukac
0 # Odp.: Meindl Super PerfektMichal Lukac 2019-02-08 06:42
Dakujem za odpoved
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit