RecenzeVyzkoušení a ohodnocení zajímavých věcí

IMG 20200420 160855

Zdravím přátelé.

Řadu let slyším o botech Marrone. Slyším jak dobré, tak to špatné.
V první řadě je třeba informovat, že se jedná o nejlevnější celokožené pohorky s šitou podrážkou. Takže kvalita-nekvalita bot, by měla tomu odpovídat.
Jedná se o boty Marrone italské firmy La Reginetta. K nám ji dováží česká firma Garmisch a prodávají je na svém e-shopu.

IMG 20200420 160747
Tak se pojďme podívat na boty blíže.
Po rozbalení balíku jserm si okamžitě vzpoměl na Československé pohorky z tenké, pogumované kůže. Mají skoro stejný střih, ale je obrovský rozdíl v materiálu. Maronne jsou robustnější, tvrdší. Jsou ušité z hrubší kůže.
První dojmy. Pořád si musím opakovat „jen 2.200 Kč“. Ano tyto boty jsou přesně to, co od bot nechci. Šití v místech, kde dochází k častému ohybu bot při chůzi (špička boty, achillova pata). Kůže svršku je tenká, pouhých cca. 2,2 mm, mám radši 3+ mm, vnitřek kožené futro je ušité z štípenky kolem 1,5 mm (mám radši FullGrain teletinu). Polstrování kolem kotníku je kůže s plastovým povrchem. Určitě není určené k fixaci kotníků, ale k zabránění, aby binec z venku, neprošel do bot. Jazyk je řešený dobře, dokonce s polstrováním. Jsem zvědavý jestli se při chození bude uhýbat doboku. Nýty s očky na tkaničky na mě působí velmi nespolehlivě, ale co, uvidíme jak se osvědčí v praxi. Asi bude problém s jejich výměnou, protože spodní část oček – nýt je schovaný mezi svrškem a podšívkou. Nechtěl bych opravovat tento nýt. Svršek je k podrážce přišitá dvojtým šitím, ale nejedná se o žádný GoodYear, nebo Norské šití, ale o nejjednodužšší/nejlevnější způsob přišití…..

Veldschoen vs Stitchdown

Takže první dojmy jsou hodně rozpačité a nedůvěra v tyto boty značná. Takže můžou už jen mile překvapit.
Technikálie:
• Velikost 44 (velikosti jsou jen celá čísla s rozdílem 10 mm)
• Vnitřní délka stélky 285 mm
• Váha 865 g
• Tloušťka kůže svršku cca 2,2 mm (FullGrain hovězina)
• Tloušťka kůže futra cca. 1,5 mm (štípenka)
• Cena 2.200,00 Kč


První zkušenosti? Překvapila mě tuhost bot. Čekal jsem bačkůrky na zahradu a ony to jsou plnohodnotné pohorky do našich kopečků. Podrážka je poddajná, drží v terénu, kameny se neprotlačí do nepříjemného masírování chodidel.
Svršek bot je poměrně tuhý. Boty jsou šité na středně široké až úzké nohy. Takže nic pro mě. Po hodině chůze, mě začínají tlačit klouby na malíčku, palce. Hold mám široké nohy a boty zatím drží svůj tvar, nerozšláply se. Pata drží, jazyk netlačí, nashrnuje se nabok, což mě mile překvapilo. Špička bot se při chůzi bez problému ohne, na nárt boty netlačí.

IMG 20200422 153343
Takže moje první dojmy? Boty jsou lehké, pohodlné, netlačí. Teda tlačí, ale jenom pokud máte široké nohy. Pokud máte užší nohy, tak problémy nebudou.
Vzhledem k tomu, že kůže bot je poměrně tuhá, nechce se moc tvarovat kolem mojich širokých chodidel. Tak jsem kůži na svršku ošetřil 100% kondicionérem, nechal 2 dny v klidu. Potom natřel Krémem na kožené boty. Kůže krásně ztmavla, lehce změkla. Uvidíme, jak dopadnou další km.


Vypadá to, že jim dám ještě šanci. Nečekal jsem od bot žádné zázraky, spíše potvrzení mého skepticismu. Musím ale uznat, že jediné chyby, které jim můžu vytknout, jsou chyby v šití. Zatím nemají vliv na funkčnost bot, ale čas ukáže. Na druhou stranu, co můžete čekat od bot, které stojí 2.200 Kč.

Chyby v šití:


Jsou to opravdu lidové boty pro lidi, kteří chtěji koupit ty nejlevnější boty na chození v přírodě. Chtěji, aby boty i něco vydržely, zároveň se smíří s jejich nedostatky (šití v ohybech boty, tenká kůže, štípenka, levný způsob přišití svršku k podrážce...). I když si myslím, že pokud při koupi těchto bot, si pečlivě prohlídnete šití - koupíte si boty bez vad šití. Tak si koupíte velmi slušné boty na turistiku (kotník nemá fixaci, polstrování jen chrání vnitřek boty, aby do něj nepadal bordel). Určitě se tyto boty nedají srovnávat s Dallapé Stivo, Meindl Super Perfekt, Limmer StandardGronell Stelvio které stojí minimálně 3x více peněz. Záleží na každém z nás, co od bot očekává, na co je chce používat, co je ochotný investovat….
Jakmile v nich ujdu pár set km, dám další informace…

A jestli je budu prodávat u sebe na e-shopu? Ještě nevím...

Komentáře  
Taťána
0 # Odp.: La Reginetta - 520 MarroneTaťána 2020-10-11 09:52
Já sama mám tyto boty už 5 let.Nejenže švy všude vydržely a drží stále, ale i podrážka je je pořád jako nová a jsou velice pohodlné
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Mir
0 # Odp.: La Reginetta - 520 MarroneMir 2020-10-12 20:36
Tyto pohory si koupil kamarád. Když mi je ukazoval nové, řekl jsem si že za ty penízecelkem festovní botky. Sice byly bez vnitřní vložky, což bylo dáno asi cenou. Výstelka byla z hrubé kůže, která vůbec neklouzne. Prostě žádný dětský pokojíček jako v Meindlech. Když se mu začalaodlepovat podrážka po to co si boty párkrát obouchal od bahna, začal jsem si říkat, že je to zase levná konina k ničemu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Roman
0 # Odp.: La Reginetta - 520 MarroneRoman 2021-10-22 17:20
Já jsem s botami spokojen až na jedno co podstatně zkazilo celkový dojem a činí boty nepohodlné až nevhodné na nošení. Je to zevnitř na patě našitá kůže z nekvalitní/nevhodné kůže která se hned první zimu prodřela. Okraje té díry jsou shrnuté a tím bolestivé na nošení. Taky bych si dal pozor na jejich eshop, nechal jsem si zaslat další pár do rodiny a jedna bota přišla s hlubokou rýhou na špičce. Moje další negativní zkušenost byla dodací lhůta jež postatně překročila to co uvádějí v obchodních podmínkách, ale to bylo jeden rok, další to bylo v pořádku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Roman
0 # Odp.: La Reginetta - 520 MarroneRoman 2021-10-22 18:26
Ještě přidám komentář.
U těchto bot (neověřoval jsem si jak je to teď, ale když jsem je kupoval tak byla) buďto normálních/levnějších podrážek, nebo těch od Vibramu. Ale rozdíl vceně byl poměrně podstatný. Co se týče mých zkušeností s těmi levnějšími podrážkami ve sněhu, tak mi přijde že špička dost proklouzává. Je to asi dáno tím, že má ty rýhy od středu ven a tím to prostě nemá pořádný záchyt.
Pozitivní věc u těchto bot je, že jsou jen kožené. Hodně se mi potí noha a právě kůže mi vyhovuje. Jiné materiály co propotím mi hned zapáchají, tkaninové podšívky ani svršky se mi neosvědčily. Za tu cenu vynikající.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Roman
0 # Odp.: La Reginetta - 520 MarroneRoman 2021-10-25 08:52
Psal jsem tu komentář na prodřenou patu. Kontaktoval jsem Garmish s dotazem na opravu, tohle mi poslali: Dobry den, no tak to se obavam že je to dostatečne opotřebeni po 5 letech bohužel a někdy stači hrubši ponožka a muže se to stat nevim jak bych vam poradila ale po 5 letech se nikdo byt placene opravy nepusti je mě to lito ale netušim jak bych vam pomohla
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: La Reginetta - 520 MarroneFestovní věci 2021-10-26 13:30
Ahoj.
No nezbyde nic jiného, než to prodřené místo pěkně zarovnat, zabrousit a přelepit kouskem kůže, třeba z rukavice, která bude do celé paty. Práce tak na 30 min :-) Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky