RecenzeVyzkoušení a ohodnocení zajímavých věcí

IMG 20210416 053435 7

Zdravím přátelé.

Musím přiznat, že o značce Steinkogler vím už několik desítek let, ale nikdy jsem se ji nijak zvláště nevěnoval. Hlavně to asi bylo způsobeno jejich katalogem, který mi poskytoval jen minimum informací a z velkého množství bot, které mají, jsem si nedokázal vybrat.

Až v roce 2021 jsem dozrál, konečně jsem si jejich katalog znovu otevřel, šel jsem botu po botě a hledal. Hledal jsem alternativu k botám Limmer Standard. Které pořád považuji za nejlepší celokožené boty. Bohužel se prodávají jen v USA a při cenách za poštovné, cla, jsou boty opravdu drahé a hlavně je velmi těžké je k nám dostat.

No a opravdu jsem našel tyto boty. Mají vše, co u bot hledám. Na rozdíl od Limmer Standard, mají 3x prošitou podrážku (Limmer 2x), lépe řešený jazyk . Vypadá to, že i lepší kůži na svršku bot.

Mají jednu nevýhodu. Kožená podšívka je k svršku přišitá jen kolem kotníků. U nártu, oček na tkaničky, není přišitá, ale jen přilepená. Uvidíme, jestli toto bude časem dělat problím. Osobně bych byl radši, kdyby i zde byla podšívka přišitá k svršku.

IMG 20210418 081541 6

Obrázek přišití svršku bot k podrážce.

Až užití bot v terénu a čas ukáže, jestli je Steinkogler důstojným nástupcem. Nebo ne. Nebo je mnohem lepšími botami než Limmr. Pověstní laťka kvality je opravdu vysoko.

Dojem při rozbalení bot z krabice?

Krásné boty, bez chyby v šití, zpracování. Nenašel jsem jedinou chybu.

Jak boty udržuji?

IMG 20210416 064608 5

Technikálie:
  • velikost: 43 (9)
  • váha jedné boty: 1 kg
  • svršek: hovězí kůže 3,2 mm. FullGrain, chrom-třísločiněná, otočena rubem ven a lícem dovnitř. Vypadá identicky jako Militärrindleder (Meindl Super Perfekt)
  • Podšívka: teletina 1,5 mm
  • šití svršku k podrážce, 3x prošité norské šití
  • vnitřní délka napínací stélky: 280 mm
  • kategorie bot: C
  • cena: 329 EUR (i s poštovným)
Zkušenosti z terénu.

Po první několikahodinové procházce v Oderské nivě, rovný terén, bahno, mokrá tráva. Pata drží perfektně, ani se nehne. Podrážka je tvrdší ale poddává se, proto i při chůzi bota tahá patu, ale nic hrozného. Mám vysoký nárt a úzký kotník, boty utáhnu s rezervou napevno bez problém. Nohy mám na šířku 11 cm, délku 27 cm. Nohy jsou v botě usazené, bez velkého tlaku zboku. Sice na šířku je to natěsno, ale časem to povolí. Odhaduji že boty mají stejně široké kopyto jako Meindl. Takže boty jsou na středně až mírně široké nohy. Do bot neteče. Kotník je luxusně polstrovaná, stejně jako jazyk, nic netlačí. Kůže vzadu boty u achilovky se povoluje a tvaruje, tak i občas tlačí. Hold poprvé je to vždycky nejméně pohodlné a nejvíce to bolí. Překvapivě méně, než jsem čekal. Odhaduji, že boty jsou svou tvrdostí kat. C. Něco mezi Dallapé Stivo a Meindl Super Perfekt.....Zatím nemám odzkoušenou chůzi do a z kopce s oteklými nohami, jestli boty budou tlačit do prstů, jak si povede pata....to budu muset zajít na kopečky do Beskydy. Po obvodě boty, je mezi svrškem a podšívkou ještě jedna vrstva kůže. Jedná se pás kůže vysoký cca 30 mm, který krásně drží nohu v botě, tvar boty. Této třetí vrstvy kůže jsem si všiml i u bot Meindl Super Perfekt.

Pár videí a fotek:

 

 

 

 

Boty jsou umyté, usušené, namazané a čekají na další rande :-) 

IMG 20210423 053412 6

Boty jsou nově vybaléné.

 

Tyto boty se šijí i s ocelovou špicí, pro práci. Jedná se o model: Altaussee 3774 - 47 - 50P KATALOG

A také se šije vyšší model, který je naprosto stejný, bez ocelové špice, jen s vyšším polstrováním kolem kotníků:

Ještě pár fotek z cest po Polanské nivě:

Komentáře  
Michal Kica
0 # Odp.: Steinkogler Holzer Nieder č. 3730Michal Kica 2021-04-19 14:34
Pozdravujem, musím pochváliť veľmi krásne pohorky a popis k ním, a zároveň sa chcem spýtať na aké kopyto sú šité tieto pohorky, či sú skôr ma širšiu nohu s vysokým nártom alebo sú vhodné aj na úzke nohy s nízkym nártom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: Steinkogler Holzer Nieder č. 3730Festovní věci 2021-04-19 15:35
Zdravím.
Děkuji. Boty jsou spíše na středně široké nohy, takový univerzál. Já mám široké nohy, tak je musím rozchodit. Jestli jsou na vysoký, nebo nízký nárt? Musím v nich něco odchodit, až kůže povolí. Naštěstí šněrování má velké rozpětí, takže jde přizpůsobit výšce nártu, ale má to své limity...Časem napíšu více, až je více užiju v lese. Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky