RecenzeVyzkoušení a ohodnocení zajímavých věcí

WP 20160207 087

Pro mě velké překvapení. Za málo peněz, hodně muziky.

Tyto boty znám už hezkou řádku let. Recenze na ně nebyly nijak dobré. Podrážka se odlepuje, protéká, rozpadají se, nepohodlné.

Před pár týdny mi psal Kamil Pulicar, jestli chci poslat zajímavé severské boty. Samozřejmě jsem souhlasil :)

Momentálně mám v nich nachozeno cca. 150 km, na delší testování nemám prostor, ale na netu jdou najít diskuze majitelů, kteří je používají řadu let.

Po rozbalení jsem si řekl, no nic moc, těžké boty, gumová část tvrdá jako kámen. Lepení podrážky nebudilo a pořád nebudí moc důvěry. Na druhou stranu, kožená část mě mile překvapila. Tloušťka 3 mm., bez poškození ve velmi dobrém stavu. To už je jiné kafé.

Boty jsou už honě používané. Podrážka vyměněna a přešití je provedeno kvalitně, plus nalepení další vrstvy kůže.

Po zevrubné prohlídce, jsem si řekl, že je venku zkusím, ale nejdříve jsem je vydrhnul ve vodě s mýdlem, usušil, zlehka namazal kondicionérem, nechal týden v klidu a  nakonec zastudena namazal kondicionérem s impregnací.

První pocity, nic moc. Tvrdé boty s klouzající podrážkou. Velký rozdíl oproti Lundhags Park, které mají stejnou konstrukci. Jen jsou lehčí, podrážka měkčí, neklouže, je odpružená, ale jsou dražší. Opravdu podrážka neskutečně klouže. Bude to tím, že je z tvrdé gumy, asi stejné, z které se vyrábějí puky na hokej. Milé překvapení bylo, že boty jsou pro široké nohy. V prstech mám spousty místa. Nádhera.

Po cca 10 km. jakoby boty změkly, podvolily se. Už se šlo pohodlně, ale jenom po přírodním povrchu. Na asfaltu jsou boty velmi nepohodlné. Nemají žádné odpružení v porážce, která je z tvrdé gumy. Snad ještě tvrdší, než podrážka kanad vz.60.

Zkoušel jsem do bot dát vložky, ale musel jsem je dát pryč. Protože s vložkami, pata nesedí v gumové botě.

Boty neprotékají, podrážka drží a nohy jsou za jakéhokoli počasí v suchu. Pokud voda nenateče do bot vrchem, tak nemá šanci dostat se dovnitř.

Kotník boty nedrží, nemá čím. Tady je to stejné jako u vojenských kanad.

Pata v botě nesedí jako přilepená. Při chůzi jde cítit malý mikro pohyb paty v botě. Nevím čím to je, jestli špatnou velikostí boty, potřeboval bych o číslo menší, nebo dvěma páry tlustých ponožek.

Při nazouvání je hodně užitečná smyčka na achilovce. Bez ní boty nenazuji, pokud mám dvoje tlusté ponožky, s obtížemi nazuji s jedním párem ponožek. Gumová botička klade odpor, ale ve chvíli kdy vklouzne nohy dovnitř, tak je vše výborné a pohodlné.

Šněrování je velmi jednoduché, funkční, pohodlné a téměř nezničitelné. Jazyk je přišitý až po samý vrch boty z jednoho kusu kůže a zajišťuje vodotěsnost celé boty.

I přes tyto dobré zkušenosti, pořád čekám, až se podrážka odlepí a odpadne. Hold mám pořád v hlavě tuto obavu a snad i neoprávněně, ale je tam.

Mám nohy 8 - 8,5. Boty mají velikost 9. S jedním párem hrubých ponožek mi jsou velké. S dvěma páry sedí perfektně. Dvoje ponožky zajišťují komfort. Pokud nohy navlhnou od vlastního potu, což se mi nestalo, stačí vyměnit ponožky a máte zase nohy v suchu.

Závěr:

Hodně muziky za málo peněz. Tyto boty udrží nohy za jakéhokoli počasí v suchu. Ano jsou těžší, mají tvrdou neodpruženou podrážku, která vizuálně nebudí důvěru, ale v terénu, na přírodním povrchu jsou pohodlné i když trochu kloužou. Není problém s nimi ujít delší trasu. Případný komfort si musí zajistit majitel vhodnými ponožkami. Boty nemají žádné polstrování. Je to jen odolná skořápka, která ochrání nohy před okolním světem. Líbí se mi jednoduchý a účelový střih. Gumová část boty nikde netlačí a je vyrobena na široké nohy. Díky poměrně široké špičce, vyhovuje i lidem, kteří mají první tři prsty na nohou stejně dlouhé, jako já. Pokud někdo má rád kanady vz. 60 a jsou pro něj pohodlné, tak tyto boty jsou pohodlné stejně, jen s tím rozdílem, že udrží nohy v suchu za jakéhokoli počasí. Bohužel já jsem rozmazlený Lundhags, Pfanner a radši si za pohodlí připlatím.

Myslím, že toto je typ boty, který tady u nás neexistuje a to i přes řadu výhod. Užití mají celoroční a to i v našich podmínkách. Viz má recenze o Lundhags Park a Lundhags Syncro.

PS:

Začínám uvažovat, že objednám u partnera v zahraničí několik párů těchto bot, už teď mě oslovilo několik lidí s prosbou o dovoz bot. Dám vědět za pár dnů, jestli dovoz uskutečním. Pokud ano, můžete si tady na stránkách, boty objednat. Způsob a cena bude upřesněna.

Technikálie:

  • váha: 1 060 g
  • délka podrážky: 305 mm
  • šířka podrážky: 105 mm
  • vnitřní délka, stélka: 280 mm
  • výška boty: 230 mm
  • tloušťka kůže: 3 mm
  • cena (i s poštovným): 1 100 Kč

 

 

Uložit

Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky