RecenzeVyzkoušení a ohodnocení zajímavých věcí

 IMG 20170501 103353

 

Poprvé jsem se s tímto ponchem setkal na fóru Bushcraft UK. Vedla se zde rozsáhlá diskuze o plusech, mínusech poncha o materiálu, z kterých jsou vyrobená. Zde jsem se setkal z ponchem z 100% bavlny Ventile a i poprvé jsem zde poznal Gary Waidsona, spolutvůrce této maličkosti.

Poncho používám řadu let nejen jako pláštěnku, ale i jako přístřešek, nebo jako deku na kterou si můžu lehnout a jen tak pozorovat mraky na nebi...

Díky němu jsem byl vždy v komfortu za jakéhokoli počasí.

Kovové druky, kterými se poncho zapíná na bocích, mě v suchu udrží i při celodenním prudkém dešti na hřebeni se silným bočním větrem. V kapuci je drát jako výztuž, který poměrně hodně pomáhá ve správném vytvarování kapuce, tak aby co nejvíce chránila obličej před deštěm. Musím přiznat, že né vždy se jí to podařilo, ale kšiltovka pod kapucí toto vyřeší vždy. Během deště je pro mě velmi příjemné mít ruce schované pod ponchem v kapsách kalhot, díky volnému střihu vítr odvětrá pot, který neudýchal Ventile, si vždycky připadám jeko v dobře větraném stanu. Spousty prostoru, velká volnost pohybu, sucho...

ZDE je poměrně velká diskuze na Bushcraftuk o tomto poncho i s příspěvky Gary Waidson, který pomáhal při tvorbě tohoto poncha.

Ano, může někdo namítat, že existují poncha levnější, lehčí, menší po složení.....a má pravdu.

Moje volba proč jsem si vybral toto poncho je nejen o praktičnosti, ale i o pocitech. Mám rád kvalitní, přírodní věci a to i na úkor pohodlí, komfortu a zde to platí dvojnásob. Poncho si mě získalo svou univerzálnosti, kvalitou a tím, že je vyrobeno z přírodního materiálu skvělou řemeslnou výrobou.

Technikálie:

Cena: 6 200 Kč bez poštovného

poncho

 

Video:

Foto:

Gary Widson

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky