• Země

  je základním živlem naší přírody, stejně jako ostatní živly
 • Vzduch

  nenahraditelný živel, stejně nenahraditelný jako zbývající živly
 • Voda

  velmi důležitý živel, stejně jako živly ostatní
 • Oheň

  jeden ze základních živlů přírody
 • Člověk

  ten kdo s živly pracuje
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
image

Spolupráce na testovacích Festovních pohorkách

Cesta ke splnění snu - celokožené, ručně šité pohorky v nejvyšší možné kvalitě. Pokračovat...
image

Festovní obchod

Vyrobeno ručně pouze z čistých přírodních materiálů. Pokračovat...
image

Festovní pohorky

Ručně šité celokožené pohorky. Kvalita, funkčnost bez kompromisů... Pokračovat...
image

Péče o kožené boty

Péče o vaše kožené boty. Pokračovat...
image

Impregnace bot

Chcete vědět jak správně impregnovat své boty? Pokračovat...
 • 1
 • Co znamená Festovní?

  Co znamená Festovní?

  U nás v kraji, když se řekne „je to Festovní“, tak je tím myšleno, že je to uděláno pořádně, kvalitně, pečlivě, pevně. Uděláno tak, že to vydrží 100 a více let, je na to spolehnutí.

  Festovní = kvalitní.

 • Proč Festovní věci?

  Proč Festovní věci?

  Miluji život a rád používám kvalitní, krásné věci s duší. Mají můj život obohacovat a dělat jej příjemným. To samé platí i o lidech a o všem co v životě potkám.

  Festovní věci = věci, které život pomáhají dělat krásným.

 • Cesta Festovních věcí?

  Cesta Festovních věcí?

  Ukázat a sdílet, že pořád existují věci krásné, užitečné, kvalitní. Že i v dnešní době existují lidé – umělci, kteří dokážou pečlivě vyrobit věci s duší, smyslem, krásou a jedinečností. Věci, které jsou svou kvalitou určeny k dlouhodobému užití a ne jednorázovému použití. Věci, které náš život obohatí.

  Cíl = krásná cesta.

  A zde je můžete najít...

 • 1
 • 2
 • 3

Kdo jsem...

Jmenuji se Tomáš Kabara. Narozen v Ostravě. Ročník 1973. Vzdělání mám lesácké (SOUL Bílá) a pedagogka - andragogika (OU v Ostravě). Ženatý, dvě děti.

Do přírody mě to táhlo a táhne pořád. Během základní školy jsem každý den trávil s kamarády buď venku v lese, nebo na staveništích. O víkendech jsem se toulal s turistickým oddílem, učil se od starších, zkušených a četl knihy o dobrodružstvích, odvaze a čestnosti. Jsem obyčejný člověk, který se rád toulá sám. Miluji ten klid, pohodu, volný prostor, svobodu a objevování nových věci na žití v přírodě.

Poslední roky mám slabost na osobní vybavení a to hlavně boty a oblečení z tradičních materiálu (kůže, bavlna, vlna, dřevo…). Zpracovány starými, prověřenými způsoby, které se nejen rád učím, ale pokouším se je vylepšovat. Při svém chození krajem se snažím používat dovednosti, znalosti a věci tradiční, robustní, blbuvzdorné a maximálně funkční. Nehledejte u mě Hi-tech technologie jako membrány, kevlar, baterku, GPS, solární panely apod.

image
image

Čisté přírodní krémy na obuv, oblečení a doplňky

 • image Vyživuje, ošetřuje, renovuje kůži/useň. Dodává kůži potřebné látky, které zajistí kůži dlouhodobost, odolnost, pružnost, funkčnost. Výrazně prodlužuje životnost kožené obuvi. Pokračovat...

  100 % kondicionér na koženou obuv

 • image Vyživuje, impregnuje kůži. Obsahuje kondicionér, impregnaci. Dodává kůži potřebné látky, které zajistí kůži dlouhodobost, odolnost, funkčnost. Zároveň kůže získá odolnost vůči vodě do méně náročných podmínek. Pokračovat...

  Krém na kožené boty

 • image Chrání kůži (useň) vašich kožených bot. Maximálně impregnuje koženou obuv. Krém voní terpentýnem, borovicovým dehtem. Pokračovat...

  100% impregnace kožených bot

 • image Dělá vaši obuv krásnou a chrání ji. Díky krému vyleštíte boty do nádherného, plného lesku a vynikne kresba kůže. Pokračovat...

  100 % leštidlo

 • image Ochrana vašeho oděvu, zavazadel před vodou, kterou používali námořníci, cestovatelé. Recept je původní, starý více jak 100 let. Pokračovat...

  Impregnace plátna

 • image Impregnace textilní obuvi, oblečení, doplňků z přírodního materiálu (bavlna, vlna, konopí, len...). Ve VEGAN kvalitě (bez surovin živočišného původu). Pokračovat...

  Vegan impregnace

 • 1

Pfanner Tirol Juchten - lesácká obuv

pfanner tirol juchten

Dlouhé roky jsem hledal boty, které můžu používat na chození v přírodě, mohl se na ně kdykoli spolehnout.

WP 20150322 474

Moje představy byla

 • co nejkvalitnější kůže (ideálně Full Grain, neseříznutá v plné tloušťce, kvalitně vyčiněná, bezúdržbová, časem prověřena)
 • maximálně jednoduchý střih. Minimum šití (jako vodítko jsem měl Limmer Standart, Dallapé Stivo)
 • šitá podrážka. Ideálně norským šitím.
 • blbuvzdorné. Možnost opravit kdekoli, kýmkoli. Nebýt závislý servisem výrobce
 • aby vydržely na celý můj život
 • byly voděodolné a udržely nohy v suchu skoro kdykoli za jakýchkoli podmínek
 • mohl jsem je používat celoročně.

WP 20150405 312

Asi před 5 lety jsem se setkal na internetu s obuví pro lesáky - Pfanner.

Byl jsem k nim velmi skeptický. Sice ušity ze špičkové kůže, skvělý střih, zpracování, reference, ale těžké boty a ještě k tomu s ocelovou špičkou. Kdo se s tím má tahat. Pokračoval jsem ve svém hledání dál.

V tomto roce 2015, po nasbíraných zkušenostech, jsem se k těmto botám vrátil a mám je doma.

WP 20150322 590

První dojem po rozbalení:

Krásně voní kůží. Jsou velmi robustní, těžké. První slovo, které mě napadlo, když jsem je vzal do ruky, bylo „pancíř“. Pancéřový tank.

Zpracování perfektní. Žádný kaz, žádné nedodělky, vše krásně sedělo, perfektně přišito, přišito pořádnými provazy, ne nitěmi. Použitý materiál je velmi robustní, dává jasně najevo, že je tu proto, aby odolal velmi hrubému zacházení ve velmi náročných podmínkách, po hodně dlouhou dobu. Boty na výdrž.

Kdybych nevěděl, že se šijí ve fabrice jako vybavení pro dřevorubce, tak bych si myslel „nádherná, ruční práce mistra ševce“.

WP 20150322 468

Technická data (vel. 44):

 • váha jedné boty bez vložky a tkaničky: 1 630g.)
 • výška boty: 260 mm.
 • délka podrážky zvenku: 323 mm.
 • šířka podrážky v nejširším místě:113 mm.
 • tloušťka kůže: 3,7 mm.
 • délka stélky: 285 mm.
 • délka vložky do bot: 295 mm.
 • šířka vložky do bot v nejširším místě: 94 mm.

Detaily:

Ve špičce mají železnou výztuž, proti prořezání JMP, sekerou atd.

Tyto boty jsou vyrobeny z 3,7 - 3,8 mm. hrubé kůže Juchtenleder od EDUARD GALLUSSER AG

Tato kůže, patří k tomu nejlepší, z čeho můžete mít boty do nepohody ušity.

A proč? Protože je zachovaná celá tloušťka kůže, včetně nejsvrchnější vrstvy. Čímž je zajištěna pevnost, stabilita kůže a nepromokavost. Tato kůže nevyžaduje zvláštní péči. Díky svým vlastnostem, dokáže zvládnout hrubé zacházení, bez zvláštní údržby (na zahraničních fórech najdete majitele bot z této kůže, kteří je používají více jak 10 let a ještě je nemazali a přesto je bez problémů dennodenně používají a jsou s nimi velmi spokojeni).

WP 20150322 500

Díky své ceně není mnoho výrobců bot, kteří z ní šijí. Já znám jen:

Pfanner

Treemme

Halfs

Velmi neobvyklé je, že tyto boty Pfanner jsou ušity z jednoho kusu kůže se švem naboku a ne vzadu na patě, jak jsme zvyklí. Toto je velmi výjimečné. A to nejen díky velikosti materiálu, který je třeba k ušití takovéto boty, ale hlavně proto, že šev je na místě nejmenšího namáhání, čímž je zajištěna maximální trvanlivost těchto bot. Takovýto šev ještě používají pouze dva výrobci bot:

Limmer

Dallapé

A ti nešijí z tak hrubé kůže (šijí z 3 – 3,2 mm.).

WP 20150322 585

Vnitřek boty, futro je kožené. Jen kolem kotníků je umělý materiál (Klima Air, který zajišťuje odvod vlhkosti a mnohem lepší komfort pro nohy, než pokud by bylo celé futro kožené.

Svršek je přišitý k podrážce tzv. norským šitím. Které je velmi robustní a pevné a používá se hlavně u obuvi, kde se předpokládá robustnost, odolnost a vytrvalost (turistické, pracovní, vojenské boty).

Podrážka samotná je Vibram.

WP 20150328 148

Údržba:

Pokud se člověk rozhodne tyto boty ošetřovat a pečovat o ně, kvalitním mazáním, tak doporučuji čistý kondicionér, nebo kondicionér s impregnací, ale bez včelího vosku a pryskyřice, jako třeba Limmer.

Tato kůže nepotřebuje impregnaci z včelího vosku, nebo pryskyřice. Díky své kvalitě, dokáže odolat vodě po velmi dlouhou dobu a nepotřebuje šidítka ve smyslu vosku, pryskyřice, membrány (dnes se používají, aby zakryli nefunkčnost a špatnou kvalitu materiálu, který se dneska často na boty používá). Toto je plnohodnotná kůže a jako taková dokáže ochránit nohy, tak jak má a bylo v minulosti obvyklé.

Nebo si vlastní kondicionér můžete vyrobit třeba z lanolinu, paznehtového oleje, rybího tuku, norkového oleje, domácího sádla atd. Zkušenosti s těmito domácími kondicionéry jsou jak dobré, tak i špatné.

WP 20150315 197

Prodej:

Pokud by tyto boty někdo chtěl, tak má velké štěstí. Prodávají se v Čechách:
www.stihlmilevsko.cz,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
Mobil: 733517190

Cena: cca. 8 500 Kč

Velikost:

Velikost odpovídá našim botám. Já mám 8,5 nohy (mám širokou nohu a palec, ukazováček, prostředníček na noze mám stejně dlouhé) a s tlustou ponožkou mi sedí velikost 10.

Boty jsou dělané spíše pro širokou nohu. Pata sedí velmi dobře. Asi používají k výrobě hodně podobné kopyta jako Meindl (Meindl Super Perfekt, Meindl Perfekt).

Velikosti jsou asi po 0,5 cm. (vel. 44 – délka vnitřní stélky 285 mm, vel. 50 – délka vnitřní stélky 320 mm. Toto jsou velikosti, které jsem si změřil osobně)

WP 20150328 288

A jak tomu je v terénu:

Boty jsem natřel Limmer krémem, hlavně stehy, nechci, aby mi hned protékaly přes švy.

Po obutí a utáhnutí tkaniček má člověk chuť říct „lyžáky“.

Opravdu nové boty jsou jako lyžáky. Ani se nehnou. Mám pocit, že mám nohy zalité do betonu.

První kroky jsou hodně nemotorné. Bota nechce pustit. Vzhledem i k váze, jsou samozřejmě cítit na nohách jako zátěž. Nejsem zvyklý na takovouto váhu. Předchozí boty měly pouze cca. 500 g. Což je o 1 000 g. méně, něž to, co mám teď na nohách.

Při první procházce mám před sebou asi 10 Km. Nechci rozcházení nijak uspíšit, odřít si paty a hlavně celý týden léčit namožené svaly na nohách.

Po prvních kilometrech povolila špička a krásně se ohýbá, takže už jen poloviční lyžáky.

Pata sedí v botě perfektně, ani se nehne, jazyk netlačí, prsty mají spousty prostoru. A až na tu váhu, příjemné chození.

Procházím první kaluží, prvním blátem, prvním potokem a začínám vyhledávat všechny kaluže a potoky, jen abych si užil, že mám nohy v suchu. Boty nepouští ani kapku vody dovnitř a to je nijak nešetří. Kůže samotná nevsakuje vodu a ta po ni stéká. Chození desítek metrů v potoce, kdy mi skoro voda teče vrchem do bot, si opravdu užívám.

Boty po 10 km. začínají povolovat a to hlavně ve špičce a pomalu i v oblasti achilovky.

WP 20150328 363

Moje první dojmy po první procházce.

Netlačí, žádné sedřené paty, na váhu jsem si rychle zvykl, ale zároveň jsem šel opravdu volným tempem. Na běhání to v nich není. Nohy mám v suchu a nejsou ani propocené. Špička boty se podvolila. Podrážka pod sebou drtí vše, co ji vejde do cesty. Kamínky člověk necítí. Boty skvěle drží kotník. Holt jsou dělány pro lidi v lese v Tyrolských alpách (fórum 1, fórum 2, fórum 3). Nekloužou, bahno v podrážce nezůstává. Na mokrém dřevě kloužou. Na kamenech drží pevně.

S těmito botami už mám momentálně nachozeno asi 200 – 400 km. A začínají být z nich skvělé papučky. Drží kotník, už moc netahají na patě, prsty mají spousty místy, a nemám otlačeny prsty z chůze z kopce. Váhu už nevnímám, zvykl jsem si. Vodu nepouští a boty nenesou žádnou známku opotřebení až na pár povrchových škrábanců od větví, kdy jsem párkrát šel, kudy jsem neměl a byl jsem opravdu hodně rád, že jsem díky botám nepřišel k úrazu.

Dneska v těchto botách i řídím auto, pokud jedu na hory a nechci se přezouvat.

WP 20150405 304

Závěr:

Velmi robustní boty, které jsou těžké, nezničitelné, opravitelné kdekoli.

Určitě tyto boty nejsou pro nikoho, kdo chce šetřit každý gram výstroje na své cesty. Pro někoho, kdo očekává špičkový výkon i na úkor životnosti. Nejsou nijak krásné. I když mě se líbí.

Jsou to boty, které dokážou provázet svého majitele celý život. Nevyžadují zvláštní péči a i přesto dokážou nohy ochránit před nepřízní počasí.

Rozcházení může být i bolestivé, což jsem nezažil, ale pokud se botám dá čas, aby si na nohy zvykly, tak se vytvarují přesně na tyto nohy.

WP 20150405 310

Za mě jsou tyto boty ideální v případě konce světa, kdy chcete mít boty, které slouží, a v případě opravy se musíte spolehnout jen na sebe.

Boty se vymykají dnešnímu pojetí kupovaného zboží: koupit, rychle použít, zahodit a koupit nové. Tyto boty se koupí, dlouho používají, udržují, nezahazují se, a když už, tak spolu s majitelem.

WP 20150405 283

Videa:

Boty po vybalení:

Po cca. 400 km.

Uložit

Komentáře  
Pavel Němeček
0 # volba botPavel Němeček 2018-10-22 11:26
Dobrý den, předem vám chci poděkovat za to že sdílíte své zkušenosti. Po samovolném rozkladu výplně podrážky mých Meindlů se snažím najít boty které nemají v sobě naprogramovaný poločas rozpadu. Na těchto botách mě láká bezúdržbovost kůže Juchten, dnes uvádí výrobce- nově 5mm, (asi opravdu lyžáky) a ještě mají lehčí variantu z 3mm armádní kůže.Odrazuje mě ocelová špic a hmotnost. Uvádíte že z této kůže šije i Treemme který má zajímavé Alta Montagna 194 a 196, bohužel jsem k nim nenašel žádné podrobnější info. Znáte tyto boty? Děkuji Pavel
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: volba botFestovní věci 2018-10-22 17:19
Zdravím.
Děkuji za napsání. Bohužel skoro všechny lepené podrážky mají tento neduh. To je dáno vlastnostmi materiálu. Také jsem se s tím setkal u svých Meindl Island.
Ohledně Pfanneru už se mi donesly informace, že nešijí z GalloJuchten 3,7 mm, ale z mnohem tenčí kůže. 5 mm je nesmysl. Údajně GalloJuchten mají už jen na botech ve skladě a nově šijí jen z tenčí kůže. Tady: www.skyman.cz/.../ to vypadá, že ještě mají Gallo Juchten, ale napřed bych se doptal prodejce, jestli je to pravda. Treemme má pěkné boty: www.treemmecalzature.com/en/prodotto/15 tyto jsou podobné jako Pfanner. Zase doporučuji napsat výrobci, aby nedošlo k nedorozumění a nemuselo se reklamovat. Treemme jsem nikdy neměl a ani na internetu nejsou informace. Na pohled vypadají kvalitně, ale chtělo by to najít někoho, kdo je už má a nosí.....Docela dobře je prověřena firma Dallapé: www.calzaturedallape.it/ Dobrá cena a kvalita. I když už nešijí z 3,7 mm kůže, což je škoda.
S pozdravem
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Pavel Němeček
0 # Odp.: volba botPavel Němeček 2018-10-22 21:47
Děkuji za rychlou odpověď. Tak nevím, na stánkách výrobce uvádí opravdu 5mm pfanner-austria.at/en/produkte/bekleidung/schuhe/ a český prodejce (který je má skladem) taky www.profi-odevy.cz/.../ , skyman je dle jejich stránek skladem nemá. Boty od Treemme asi řešit nebudu, nemám čas ani jazykovou výbavu na pátrání po informacích. Od Dallapé mě zaujaly boty Safari i když vím že je to úplně jiná třída. Co na ně říkáte?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: volba botFestovní věci 2018-10-23 18:46
Zdravím. Ano píše to, ale nechce se mi moc věřit. Protože Gallo Juchten se kdysi dělala v max. tloušťce 3,5 - 3,7 mm. Dneska vyrábí už jen max. 3,2 mm. Takže pokud kůže má 5 mm, tak to musí být jiná kůže než GalloJuchten a tím pádem nebude tak vysoká kvalita. Nebo to špatně napsali a napínací stélka je 5 mm. Což si myslím, že je reálnější. Pokud se mýlím, tak se určitě omluvím. A moc rád bych se mýlil. Dallapé kvalitou zpracování nešlo dolů, ale šlo dolů s materiálem a taky vyřadily z výroby moje nejoblíbenější boty Stivo z GalloJuchten 3,7mm což byly skvělé boty a ještě lepší než Limmer Standard. velká škoda, že je už nešijí a šít nechtějí :-((( Safari vypadají dobře, záleží na co je chcete, aby se líbily a nevadí spousty šité a lehčího materiálu. Zase ale budou velmi pohodlné. Na chození po našich kopečcích skvělé boty. Pokud je budete kupovat, budu moc rád za fotky a reference na ně. Nikde jinde nejsou a lidi by měli o nich vědět více, než popisuje Dallapé.
Děkuji.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Pavel Němeček
0 # volba botPavel Němeček 2018-10-24 10:09
Zdravím. Asi máte pravdu že nešijí z GalloJuchten, někde jsem četl u Pfanneru popisek "5mm ruské kůže". Asi koupím ty Safari, 9-1108 jsou s membránou, to nechci. Kdyby tak ty Safari dokázali ušít z Gallo Juchten. Mám pro Vás návrh, já Vám pošlu peníze, Vy mi vyřídíte koupi bot, necháte si je poslat, otestujete je a pak mi je pošlete s přípravkem na ošetření bot dle vašeho úsudku. Samozřejmě vše platím já, včetně poštovného od Vás a případně provize.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: volba botFestovní věci 2018-10-24 18:10
Zdravím. Rád vám pomůžu, alespoň si boty ošahám a pomůžu vám k nim. Budu potřebovat délku a šířku chodidla v ponožkách, které budete v botech nosit. Náklady budou cca.: cena bot + poštovné do ČR 500 Kč. + poštovné ode mě k vám cca. 150 Kč + provize 100 Kč. Dále je tu možnost, že pošlou špatnou velikost, reklamace. To chcete řešit jak? Opět přes mě? Pokud ano, tak za to provizi už nechci. Bude vás totiž stát poštovné tam i zpět cca. 1000 Kč. Přípravky budou stačit 100% kondicionér a impregnace na obuv.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Tomáš
0 # TreemmeTomáš 2018-10-22 21:13
Dosavadní zkušenosti - komunikace tak nějak po italsku... Mám objednané 9-1108 se svrškem v jednom kuse (museli je šít odznova - něco tam posr...). Informací moc nedávají tak jim napište email! Modely - 194,196, 9-1108 jsou šité z galojuchten 3,0-3,9 mm (aspoň to tvrdili v mailu).Používají nějakou jejich membránu Aquastop. Jestli se dočkám, tak napíšu aspoň náhled - na recenzi si budete muset počkat 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: TreemmeFestovní věci 2018-10-23 18:39
Zdravím. Tak se na ně moc těším. Chtěl bych poprosit o hodně fotek a nějaký komentář s technikáliemi. O těchto botech se nikde nepíše a informace by byly skvělé a myslím, že by mnohým pomohly rozšířit obzory, včetně mě. A pokud by časem byla recenze se zkušenostma s nimi, tak by to bylo fantastické.
Moc děkuji.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Tomáš
0 # Odp.: TreemmeTomáš 2018-10-25 21:31
Boty jsou ušité, stačí aby jim došla platba a pak zas další čekání než dojdou na Island + celnice atd. Tu recenzi a "prvotní náhled" s fotkama vám klidně slíbím. Je pravda, že o Treemme jde dohledat jen velmi málo informací. Jedny 9-1108 byly naprodej na slovensku na baz*s.sk velikost 45, ale bača nereagoval....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Pavel Němeček
0 # TreemmePavel Němeček 2018-10-26 09:00
Informací o botách Treemme je opravdu málo. Je zvláštní, že ty 194 a 196 má snad jen jediný eshop, a to na Ukrajině. www.mazama.pro/.../search&search=Treemme
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Prokop
0 # TkaničkyProkop 2019-01-21 14:17
Dobrý den Tome,
pořídil jsem si tyto boty, jsou parádní až na tkaničky. Originály vydrží pouze několik dní, takže nemá cenu je kupovat. Co do nich používáš? Paracord? Jaké tloušťky?
Původní tkaničky se mi přetrhli po cca deseti dnech nošení, vzhledem ke kategorii a ceně bot jsem napsal rovnou výrobci do Rakouska a očekával jsem že mi bez problémů pošlou tkaničky nové, ideálně nějaké trvanlivější. Pffaner mne však zklamal, odkázali mne na standardní reklamaci přes prodejce. Přijde mi to ostuda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: TkaničkyFestovní věci 2019-01-22 09:06
Zdraví.
Tak to je nemilé. Já do Bot používal tkaničky od Dallapé: calzaturedallape.it/.../... Vždycky poslali s botami jedny tkaničky navíc. Měřil jsem je a mají na tloušťku 4 mm a vypadají jako paracord, Jsou kulaté a pletené. Vydržely všechno. Tady: eshop.lanex.cz/outdoor-a-prace-ve-vyskach se dají koupit za hodně dobré ceny, různé šňůry, tak na to koukni, co by se ti hodilo. Posílají i třeba jen pár metrů. Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Ján Capp
0 # Odp.: Pfanner Tirol Juchten - lesácká obuvJán Capp 2020-11-17 16:48
Dobrý den mne tyhle boty zajímají tak na celoročnou turistiku, tak do prace. Ovocnařství, řezy.
Zajímá mne hlavne vodovzdornost a péče o boty. Ve videu je piksle s mazacím tukem.
Kolik času je potřeba k dosáhnutí vodovzdornosti na švech?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: Pfanner Tirol Juchten - lesácká obuvFestovní věci 2020-11-18 10:18
Dobrý den.
Pokud vám nevadí robustnost, váha a všechny zápory, klady bot, tak gratuluji. Jsou to skvělé, robustní boty.
Jako celokožené boty, nebudou nikdy na 100% vodotěsné. Takové jsou jen gumáky, nebo Lundhags.
Vodotěsnost švů se dosáhne individuálně, opravdu vám nedokážu přesně říct jestli po 1 týdnu, nebo po měsíci.
Pokud trváte na co nejslepějším utěsnění švů, tak na to je skvělá 100% impregnace shop.festovni-veci.cz/.../.... Krém je třeba doslova vtlačit do šití, někdo si pomůže fénem, aby krém vtekl do šití, ale tím zalepí i kůži kam krém vsákne. Většinou po dvojím namazání je vodotěsnost velmi vysoká. Jeden dřevorubec tyto boty maže jen 100% impregnací a napsal mi, že mu jedno namazání zastudena, vydrží celotýdenní práci v bahně, vodě.
Za mě je ideální na ošetření Krém na kožené boty shop.festovni-veci.cz/.../..., kromě impregnace obsahuje i kondicionér. Kůži tolik nezalepí, ale udržuje ji v perfektním stavu. Mám zkušenost, že už po dvojím namazání je těsnost švů velmi vysoká a pak se už jen zlepšuje.
Odhadem si myslím, že už po týdnu jsou boty velmi dobře utěsněny a pokud boty navečer vyčistíte a vždycky lehce natřete Krémem na kožené boty, tak je to to nejlepší, co pro ně můžete udělat.
Snad sem trochu pomohl.
Klidně se doptejte, pokud potřebujete.
S pozdravem.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář

Instagram

Vstupte